intel core i5 9400f 9th Generation Processor

Original price was: 23,000 L.Current price is: 21,000 L. 9%
 • Processor: i5 9400F
 • Socket: LGA1151
 • Cores/Threads: 6C/6T
 • Clock: 2.90GHz
 • Max Turbo Clock: 4.10GHz
 • Cache: 9MB
 • GPU: No
 • Max TDP: 65W
 • Lithography: 14nm
 • Package: BOX. Fan included

3 in stock

SKU: Intel Core i5 9400F

Categories:

intel core i5 9400f 9th Generation Processor

 • Processor: i5 9400F
 • Socket: LGA1151
 • Cores/Threads: 6C/6T
 • Clock: 2.90GHz
 • Max Turbo Clock: 4.10GHz
 • Cache: 9MB
 • GPU: No
 • Max TDP: 65W
 • Lithography: 14nm
 • Package: BOX. Fan included

 

intel core i5 9400f 9th Generation Processor 6 Cores Socket LGA1151 

 

DESIGNED FOR THE WORLD’S BEST GAMERS

performancë të jashtëzakonshme, argëtim gjithëpërfshirës dhe komoditet të thjeshtë me procesorët e 9-të të Intel Core Core. Procesori i5 9400F shtrihet në të gjitha aftësitë që përdoruesit i duan nga CPU-të e gjeneratës së mëparshme me risi edhe më të avancuara që ofrojnë nivele të reja të performancës duke ju zhytur në kompjuterin tuaj në një shumëllojshmëri faktorësh të formës.

PERFORMANC E5 EKSPOZIONALE I5

Procesorët e 9-të të gjeneratës Intel Core ripërcaktojnë performancën e kompjuterave kryesorë të desktopit. I5 9400F përmban gjashtë bërthama për më shumë fuqi përpunimi. Teknologjia Intel Turbo Boost ka rritur gjithashtu frekuencën maksimale turbo prej 4.1 GHz, dhe përmban deri në 9 MB memorje cache. Procesori 9th gen i5 ju lejon të shijoni përvoja të shkëlqyera në lojëra dhe VR.

 

Pagesë në Dorëzim / Dërgesa Falas

Për më shumë informacion për dërgesën klikoni në  Link

 Për të parë te gjithë Procesorët intel at Here

Ask us for this product to our facebook chat Here

Weight0.9 kg
Brand

Intel

Socket

Intel Socket 1151

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “intel core i5 9400f 9th Generation Processor”