SSD Kingston A400 120GB SATA-III 2.5 inch

Original price was: 4,500 L.Current price is: 3,800 L. 16%
  • Read Speed: 500MB/Sec
  • Write Speed: 350MB/Sec
  • Flash: TLC
  • Warranty 1 year.

6 in stock

SKU: ssd120-A400

Categories:

SSD Kingston A400 120GB SATA-III 2.5 inch

Form Factor2.5 Inch
Dimensions (L x W x H)100.0 x 69.9 x 7mm
Weight57g

Performance

Average Access Time< .1 ms
Sequential Read (up to)500MB/sec (SATA 6Gb/s)
Sequential Write (up to)350MB/sec (SATA 6Gb/s)

Features

RAID SupportYes
InterfaceSATA 6Gb/s
Transfer Rate6Gb/sec (compatible 3Gb/sec)
Power Supply5 V
ComplianceRoHS, CE, FCC, UL, BSMI, C-TICK, KCC RRL, W.E.E.E., TUV, VCCI, IC

Reliability

 

MTBF1 million Hours
WarrantyLimited 1 Year
  • Fillimi i shpejtë, ngarkimi dhe transferimi i skedarëve
  • Më e besueshme dhe e qëndrueshme se sa një hard drive
  • Kapacitete të shumëfishta me hapësirë ​​për aplikime ose një zëvendësim të hard drive
  • SSD duhet të inicializohet dhe formatohet për të mundësuar që kompjuteri pritës dhe aplikacionet të kenë qasje në disk.
  • Përdorni mjetin e Menaxhimit të Diskit të Windows, ose aplikacionin MacOS Disk Utility, ose programin e ndarjes së diskut të përputhshëm me Linux për të iniciuar dhe formatuar SSD-në e re.
  • Instaloni sistemin operativ të freskët nga media shpërndarëse në SSD, ose përdorni softuerin e klonimit të të dhënave për të migruar të dhëna nga njësia burimore në SSD.

SSD Kingston A400 120GB SATA-III 2.5 inch

Pagesë në Dorëzim / Dërgesa Falas

Për më shumë informacion për dërgesën klikoni në  Link

Për të parë te gjitha Solid State Drive at  Here

Ask us for this product to our facebook chat  Here

Weight0.6 kg
Brand

Kingston

Memorje SSD

120GB

Size (inches)

2.5

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SSD Kingston A400 120GB SATA-III 2.5 inch”