Kingston A400 Series 2.5″ 240GB SATA 6Gb/s

Original price was: 5,900 L.Current price is: 5,600 L. 6%
  • Read Speed: 520MB/Sec
  • Write Speed: 500MB/Sec
  • Flash: 3D TLC
  • Warranty 1 year.

6 in stock

SKU: ssd-A400-240

Categories:

Kingston A400 Series 2.5″ 240GB SATA 6Gb/s

Form Factor2.5 Inch
Dimensions (L x W x H)100.45 x 69.9 x 7mm
Weight41g

Performance

Average Access Time< .1 ms
Sequential Read (up to)520MB/sec (SATA 6Gb/s)
Sequential Write (up to)500MB/sec (SATA 6Gb/s)
Random 4k Read79,000 IOPS
Random 4k Write25,000 IOPS
Data Storage Life100 TBW

Security

EncryptionAES 256 bit

Interfaces/Ports

Interface TypeSATA III

Electrical

Electrical Power Consumption2.32 W
Electrical Power Consumption Standby0.195 W

Environmental

Operating Temperature0 ~ 70 °C
Storage Temperature-40 ~ 85 °C
Vibration (Operating)2.17 G
Vibration (Non-Operating)20 G

Warranty

Warranty1 Year

 

Karakteristikat:

– 10 herë më shpejt se një disk i ngurtë: Me shpejtësi të pabesueshme të leximit / shkrimit, A400 SSD jo vetëm që do të rrisë performancën, por gjithashtu mund të përdoret për të dhënë frymë të re në sistemet e vjetra.

– I thyer: A400 është rezistent ndaj goditjeve dhe dridhjeve për besueshmëri të thyer kur përdoret në fletore dhe pajisje të tjera kompjuterike të lëvizshme.

– Kapacitete të shumëfishta: Në dispozicion në kapacitete 120 GB, 240 GB dhe 480 GB do të thotë që A400 mund t’i përshtatet nevojave të kujtdo.

– Ideale për tavolinat e punës dhe fletoret: A400 ka një faktor të formës 7 mm për tu vendosur në një grup më të gjerë sistemesh. Idealshtë ideale për fletore më të holla dhe në sisteme me hapësirë ​​të kufizuar në dispozicion.

Kingston A400 Series 2.5″ 240GB SATA 6Gb/s

Pagesë në Dorëzim / Dërgesa Falas

Për më shumë informacion për dërgesën klikoni në  Link

Për të parë te gjitha Solid State Drive at  Here

Ask us for this product to our facebook chat  Here

Weight0.6 kg
Brand

Kingston

Memorje SSD

240GB

Size (inches)

2.5

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kingston A400 Series 2.5″ 240GB SATA 6Gb/s”