Procesor intel Core i5 8400 1151 2.8 GHz

34,000 L
 • Socket: LGA1151
 • Cores/Threads: 6C/6T
 • Clock: 2.80GHz
 • Max Turbo Clock: 4.00GHz
 • Cache: 9MB
 • GPU: Intel HD Graphics
 • Max TDP: 65W
 • Lithography: 14nm
 • Package: BOX. Fan included

5 in stock

SKU: 05-02-621-942

Categories:

Procesor intel Core i5 8400 1151 2.8 GHz 9 MB

 • Socket: LGA1151
 • Cores/Threads: 6C/6T
 • Clock: 2.80GHz
 • Max Turbo Clock: 4.00GHz
 • Cache: 9MB
 • GPU: Intel HD Graphics
 • Max TDP: 65W
 • Lithography: 14nm
 • Package: BOX. Fan included

Procesor intel Core i5 8400 1151 2.8 GHz

Mos lejoni që fakti se hyrja Intel® Cafe Lake Core i5 ju mashtron – ky procesor është më se i aftë të sjellë një sistem të mrekullueshëm të performancës me një çmim jashtëzakonisht tërheqës! E përkryer për multitasking në shtëpi të lehtë dhe një çip të bollshëm për të komplimentuar kartat grafike diskrete të entuziazmës, ju me të vërtetë mund t’i jepni gamës së re të Intel-it i5 një ngarkesë të madhe pune dhe ata do ta plotësojnë pa mundim me të gjitha përfitimet e litografisë 14nm, siç është tërheqja e fuqisë efikase dhe temperaturat shumë më të mira.

Shtimi i ri i një 2 bërthamave shtesë mbi gamën e Intel® Kaby Lake është qartë i dukshëm, me performancë të fortë multicore në aplikacione të stacionit të punës. Bashkuar me një gamë të gjerë të motherboard-it të ri me chipset të pajtueshëm të 8-të të Gjenit, jeni i sigurt që do të gjeni tiparet më të mira që ju nevojiten për tu përputhur me performancën mahnitëse të gamës së re Core i5. Duke tejkaluar gamën e Kaby Lake i5 në të gjitha kategoritë, Core i5-8400 është me të vërtetë një nga CPU-të më të mira për momentin.

 

Pagesë në Dorëzim / Dërgesa Falas

Për më shumë informacion për dërgesën klikoni në  Link

 Për të parë te gjithë Procesorët intel at Here

Ask us for this product to our facebook chat Here

Weight0.9 kg
Brand

Intel

Socket

Intel Socket 1151

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Procesor intel Core i5 8400 1151 2.8 GHz”