WF2409E Netis Wireless N Router 300Mbps

2,500 L

Routeri netis WF2409E ofron shpejtësi të lartë 300Mbps për të lidhur kompjuterat, telefonat inteligjentë, kamerat pa tel dhe pajisjet e tjera Wi-Fi. Bashkuar me tre antena me përfitim të lartë 5dBi, siguron një mbulim më të mirë pa tel dhe ju lejon të shijoni lirinë pa tel kudo rreth shtëpisë tuaj, ideale për shkarkim më të shpejtë, thirrje në Internet dhe transmetim të videos në HD.

5 in stock

Wireless
StandardsIEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Signal RateUp to 300Mbps
Frequency Range2.4-2.4835GHz
Transmit Power20dBm(MAX)
Data Transfer Rates802.11n:
40MHz  (300Mbps, 270Mbps, 240Mbps, 180Mbps, 120Mbps, 90Mbps, 60Mbps, 30Mbps)
20MHz  (144Mbps, 130Mbps, 115Mbps, 86Mbps, 57Mbps, 43Mbps, 28Mbps, 14Mbps) (Auto-Sense)
801.11g:
(54Mbps, 48Mbps, 36Mbps, 24Mbps, 18Mbps, 12Mbps, 11Mbps, 9Mbps, 6Mbps)
802.11b:
(11Mbps, 9Mbps, 6Mbps, 5.5Mbps, 2Mbps, 1Mbps)
Wireless ModesAP, Repeater, AP+WDS, WDS, Client, Multi-SSID
Wireless Security64/128-bit WEP,
WPA-PSK/WPA2-PSK (TKIP/AES)
SSID Broadcast Enable/Disable
Wireless MAC Filtering
Hardware
StandardsIEEE 802.3 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX
Interfaces1 * 10/100Mbps Auto MDI/MDIX RJ45 WAN port
4 * 10/100Mbps Auto MDI/MDIX RJ45 LAN port
LED IndicatorsPWR, WLAN, LAN1-LAN4, WAN, WPS
ButtonsWPS, Default
Antennas3* 5dBi Fixed Antenna
Power SupplyDC 9V/500mA (Output)
Software
WAN TypeDHCP, Static IP, PPPoE, L2TP, PPTP, Dual Access, WISP
Port ForwardingVirtual Servers, Port Triggering, UPnP, DMZ, FTP Private Port
QoSWMM, Bandwidth Control
Access ControlIP/MAC/Domain Filtering
VPN Pass-throughPPTP, L2TP, IPSec
OthersIPTV, Dynamic DNS, Static Routing, WOL, Backup & Restore, Firmware Upgrade
Others
CertificationFCC, CE
EnvironmentOperating Temperature: 0℃~40℃
Storage Temperature: -40℃~70℃
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing
Package WF2409E
9V/500mA Power Adapter
Ethernet Cable
Quick Installation Guide (Multilingual)

WF2409E Netis Wireless N Router 300Mbps

– Product Code WF2409E
– UPC Code 88591202102
– EAN Code 6951066952113
– 300Mbps Wireless N Router

Features:
Netis WF2409E 300Mbps Wireless N Router ofron shpejtësi të lartë 300Mbps për të lidhur kompjuterët tuaj, smartphone, kamera pa tel dhe pajisje të tjera Wi-Fi. Bashkuar me dy antena me përfitim të lartë 5dBi, siguron një mbulim më të mirë pa tel dhe ju lejon të shijoni lirinë pa tel kudo rreth shtëpisë tuaj, ideale për shkarkim më të shpejtë, thirrje në Internet dhe transmetim të videos HD.

 

 

Pagesë në Dorëzim / Dërgesa falas Brenda ne Tiranë

Për më shumë informacion për dërgesën klikoni në  Link

 Për të parë te gjithe Wireless N Router at Here

Ask us for this product to our facebook chat Here

Weight0.6 kg
Brand

Netis

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “WF2409E Netis Wireless N Router 300Mbps”