Sapphire Radeon HD 7770 GHZ 1GB DDR5

12,000 L 15%
 • 1GB 128-Bit GDDR5
 • Core Clock 1000 MHz
 • 1 x DVI 1 x HDMI 2 x Mini DisplayPort
 • 640 Stream Processors
 • PCI Express 3.0 x16

 

1 in stock

Sapphire Radeon HD 7770 GHZ 1GB DDR5
 • Mbështetja e ekranit: 3
 •  HDMI
 •  DisplayPort 1.2
 •  DVI-I me dy lidhje
 • GPU: Orë Bërthamore prej 1000 MHz, Chip 28 nm, Procesorë të rrjedhës 640 x
 • Kujtesa video: 1028 MB Madhësi, GDDR5 128-bit, 4500 MHz Efektive
 • Dimensionet: 184 mm (L) x 126 mm (W) x 42 mm (H), 2 lojëra elektronike
 • SAPPHIRE TriXX Shërbim për mbingarkim të lehtë
 • Aksesorë të përfshirë: Adapter DVI në VGA, Kabëll Power 6-pin deri 4-pin

Sapphire Radeon HD 7770 GHZ 1GB DDR5

Bazuar në Arkitekturën GCN fituese të çmimeve, GPU-të e AMD Radeon HD 7700 Series janë ndërtuar për të shkatërruar me modelin e parë të industrisë së GPU 28nm.

E mbushur me karakteristika të jashtëzakonshme, të tilla si PCI Express 3.0, teknologjia ultra-efikase AMD ZeroCore Power, ose lojëra me rezolucione përtej 5760×1080 me teknologjinë AMD Eyefinity, këto janë grafikat më të përparuara në botë.

Teknologji dyfishe

I famshëm për zgjidhjet tona ekskluzive të ftohjes si teknologjia fituese e çmimit të avullit, Vapor-X, reputacioni i SAPPHIRE për përsosmëri të reja vazhdon të rritet me prezantimin e teknologjisë sonë të re ekstraktuese të dyfishtë – Dual-X. Dual-X është një ftohës shumë efikas me shumë nxehtësi me tifozë të dyfishtë që sigurojnë funksionim të qetë dhe shumë të ftohtë gjatë kushteve normale të funksionimit, dhe performancë të shkëlqyeshme ftohjeje edhe nën ngarkesë ekstreme.

Teknologjia HD3D AMD

Shijoni përvojën më gjithëpërfshirëse të mundshme me mbështetje të plotë për High Definition Stereoscopic 3D, një teknikë që paraqet imazhe 2D (filma, lojëra, foto) në një format që krijon iluzionin e thellësisë tre-dimensionale kur përdorni ekrane / syze / softuer të pajtueshëm 3D.

.

Pagesë në Dorëzim / Dërgesa falas Brenda ne Tiranë

Për më shumë informacion për dërgesën klikoni në  Link

 Për të parë te gjitha Kartat Grafike at Here

Ask us for this product to our facebook chat Here

Weight1.9 kg
Graphics Card Type

Sapphire Karta Grafike

Manufacturer Graphics

Sapphire

Manufacturer Chipset VGA

AMD

Memory-interface

128-bit

Madhësia e kujtesës

1GB

Memory Types Graphics Cards

GDDR5

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Sapphire Radeon HD 7770 GHZ 1GB DDR5”