Corsair Force MP300 NVMe PCIe M.2 120GB

4,800 L

Ndërfaqe me shpejtësi të lartë NVMe PCI Express Gen 3 x2 për shpejtësi deri në 1600MB / sek, 3x më shpejt 6Gbps
Shfrytëzimi i nivelit më të lartë të artit, me densitet të lartë 3D TLC NAND për përzierjen ideale të performancës, qëndrueshmërisë dhe vlerës
Faktori standard i formës standarde të industrisë M.2 2280 përshtatet drejtpërdrejt në fletoren ose motherboard tuaj
Kombinohet me Microsoft Windows 10, Mac OS dhe Linux pa të drejtat e kërkuara speciale për shofer ose administratë
Korrigjimi i përmirësuar i gabimit dhe niveli i veshjes siguron integritetin e të dhënave dhe besueshmërinë e makinës

1 in stock

SKU: Corsair Force MP300 NVMe

Categories:

MarkaCorsair
modelCSSD-F 120GB  MP300
Viti i modelit2018
Pesha e sendit18.1 g
Dimensionet e produkteve2.2 x 0.3 x 8 cm
Numri i modelit të artikullitCSSD-F 120GB MP300
Madhësia e RAM-it120 GB
Madhësia e instaluar e memorjes flash120
Kapaciteti dixhital i ruajtjes120 GB
Numërimi i procesorit8
Ndërfaqja e hardueritPCI Express x4
Ndërfaqja e Kartave GrafikePCI-E
Pajisjet e pajtueshmekompjuter portativ
Bateritë e përfshirajo
Kërkohen baterijo
Shkalla e transferimit të të dhënave1969 megabytes_per_second
Mbështet teknologjinë Bluetoothjo

 

Corsair Force MP300 NVMe PCIe M.2 120GB jep tre herë performancën tek disqet SATA në një faktor të formës kompakt M.2, duke e bërë atë një azhurnim ideal në laptopë ose PC të performancës. Në gjendje të arrijnë shpejtësi deri në 1600MB / sec sekuencë të leximit dhe shkrim sekuencial të 1020MB / sek, MP300 lë SSD-të tradicionale shumë larg. Duke përdorur teknologjinë më të fundit 3D TLC NAND, MP300 kombinon performancë të shkëlqyeshme, qëndrueshmëri të gjatë  dhe vlerë të shkëlqyeshme, krahas korrigjimit të përparuar të gabimit dhe teknologjive të nivelimimit të veshjeve që i mbajnë të dhënat tuaja të sigurta dhe disku juaj funksionon pa probleme. Mbështetur nga një garanci gjithëpërfshirëse tre-vjeçare CORSAIR, CORSAIR MP300 M.2 PCIe NVMe SSD sjell shpejtësi NVMe në çdo sistem.

Corsair Force MP300 NVMe PCIe M.2 120GB

Pagesë në Dorëzim / Dërgesa Falas

Për më shumë informacion për dërgesën klikoni në  Link

Për të parë te gjitha Solid State Drive at  Here

Ask us for this product to our facebook chat  Here

Weight0.400 kg
Brand

Corsair

Memorje SSD

120GB

Size (inches)

M.2

Interface

PCI Express 3.0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Corsair Force MP300 NVMe PCIe M.2 120GB”