Intel Core i3-3240 Processor LGA1155

13,000 L 19%
 • Socket: LGA1155
 • Cores/Threads: 2C/4T
 • Clock: 3.40GHz
 • Cache: 3MB
 • GPU: Intel HD Graphics 2500
 • Max TDP: 55W
 • Lithography: 22nm
 • Package: BOX. Fan included

2 in stock

SKU: 5-02-621-774

Categories:

Intel Core i3-3240 Processor LGA1155. Bazuar në mikarkitekturën revolucionare në 22nm, Intel po hedh një hap të madh përpara me lëshimin e procesorëve të ri Core i3 me grafikë të integruar HD Intel! Linja e re është krijuar për të siguruar shumë fuqi përpunuese për të bërë më shumë pa vonesë. Tani mund të ekzekutoni njëkohësisht programe antivirus, duke kërkuar aplikacione dhe funksione multimedia me një komoditet të madh.Intel Core i3-3240 Processor LGA1155

 

 • Teknologjia e prodhimit: 22 nm
 • Frekuenca: 3.4 GHz.
 • Bërthamë / Temat: 2/4.
 • Instalimi: LGA 1155.
 • Madhësia e Inteligjencës Cache e Intel: 3 MB.
 • Seti i Udhëzimeve: 64bit.
 • Shtesat e përcaktuara të udhëzimeve: SSE / 2/3 / 4.1 / 4.2, MMX.
 • Lloji i memorjes së mbështetur: DDR3 1333/1600 jo ECC.
 • Kanalet e kujtesës: 2.
 • Fuqia e projektimit termik: 55W.
 • Frekuenca e integruar e grafikës: 650Mhz (1100MHz. Frekuenca Max Dynamic.). Grafikët e integruar funksionojnë vetëm nëse procesori është i instaluar në një teknologji të ngjashme motherboard.
 • Aftësi të mbështetura grafike: Intel HD 2500 Graphics.
 • Karakteristikat e mbështetura: Zgjatje të Avancuara të Vektorit AEX / Intel Virtualization Technology Intel VT-x / Ekzekutoni Bit Disable.
 • Paketimi: Kutia.

 

 

Pagesë në Dorëzim / Dërgesa Falas

Për më shumë informacion për dërgesën klikoni në  Link

 Për të parë te gjithë Procesorët intel at  Here

Ask us for this product to our facebook chat  Here

Weight0.9 kg
Brand

Intel

Socket

Intel Socket 1155

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Intel Core i3-3240 Processor LGA1155”