HyperX Fury Blue 4GB DDR3-1600MHz

5,200 L

Kingston HyperX FURY Blue Series – memory – 4 GB – DIMM 240-pin – DDR3

5 in stock

SKU: HX316C10F/4

Categories:

SPECIFICATIONS
BrandKingston
Model NumberHX318C10F/8
SeriesHyperX Fury
General
Capacity8GB (1x8GB)
Memory TypeDDR3
Memory FormatDIMM
Memory Pin240-Pin
Tested Voltage1.5V
Tested Speed1866MHz
Cas LatencyCL10
Other
Registered/UnbufferedUnbuffered
Error CheckingNon-ECC
Warranty Information
Warranty2 Vjete

 

 

HyperX Fury Blue 4GB DDR3-1600MHz

Merrni në lojë me HyperX FURY. Edhe newbies arrijnë të shpejtojnë shpejt, pasi FURY automatikisht njeh platformën e tij të pritësit dhe automatikisht mbërthehet në frekuencën më të lartë të publikuar – deri në 1866MHz – duke siguruar shumë energji për ndeshjen tuaj të ardhshme të vdekjes. Dizajni asimetrik i përhapjes së nxehtësisë FURY ju lejon të qëndroni larg nga turma “sheshi”. Availableshtë në dispozicion në të zezë, blu, të kuqe dhe për herë të parë në linjën e bardhë HyperX, me një PCB të zezë. Kështu që veshja juaj mund të reflektojë stilin tuaj dhe ju mund ta tregoni me krenari, pa shpenzuar shumë, pasi FURY është me çmim të përballueshëm.

Mbingarkimi automatik deri në 1866MHz për t’ju futur më shpejt në lojë.

HyperX Fury Blue 4GB DDR3-1600MHz automatikisht kalohet deri në 1866MHz për funksionime pa telashe, plug-and-play që ju bëjnë në lojë performancën më të shpejtë dhe të menjëhershme të nivelit të lartë që ju ndihmon ta fitoni atë. Me tensione të ulëta si 1.35V, ai tërheq më pak energji dhe gjeneron më pak nxehtësi, ndërsa mbështet chipset e reja të 100 Intel të Intel. Dizajni i tij asimetrik, agresiv ju lejon të dalloni nga turma e modeleve “katrore” dhe përmban alumini cilësor dhe një përfundim të prerë nga diamanti. Shtë në dispozicion në të zezë, blu, të bardhë dhe të kuqe me një PCB të zezë për të përputhur me skemat e fundit të ngjyrave të motherboard, çështjeve dhe përbërësve të tjerë.

Pagesë në Dorëzim / Dërgesa falas Brenda ne Tiranë

Υou can also find more ALL-IN-ONE Memory Ram at  Here

Ask us for this product to our facebook chat Here

Weight0.400 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “HyperX Fury Blue 4GB DDR3-1600MHz”