Cpu Intel Core i5 8600K 1151 3.6 GHz 9 MB

Original price was: 45,200 L.Current price is: 39,900 L. 12%
 • Socket: LGA1151
 • Cores/Threads: 6C/6T
 • Clock: 3.60GHz
 • Max Turbo Clock: 4.30GHz
 • Cache: 9MB
 • GPU: Intel HD Graphics
 • Max TDP: 95W
 • Bus Speed: 8 GT/s DMI3
 • Lithography: 14nm
 • Package: BOX. Fan included

5 in stock

Cpu Intel Core i5 8600K 1151 3.6 GHz 9 MB

 • Socket: LGA1151
 • Cores/Threads: 6C/6T
 • Clock: 3.60GHz
 • Max Turbo Clock: 4.30GHz
 • Cache: 9MB
 • GPU: Intel HD Graphics
 • Max TDP: 95W
 • Bus Speed: 8 GT/s DMI3
 • Lithography: 14nm
 • Package: BOX. Fan included

Cpu Intel Core i5 8600K 1151 3.6 GHz 9 MB

Procesori Intel Core i5-8600K 3.6 GHz 6-Core LGA 1151 siguron gjashtë bërthama me secilën që funksionon midis 3.6 dhe 4.3 GHz për redaktimin e përmbajtjes dixhitale, transmetimin e lojës së drejtpërdrejtë dhe ekzekutimin e llojeve të tjera të detyrave intensive. Nëse keni nevojë për më shumë performancë, mund të mbingarkoni bërthamat për të funksionuar mbi frekuencën e tij maksimale. Ky procesor i gjeneratës së 8-të Intel Core i5-8600K është i ndërtuar në arkitekturën Cafe Lake dhe i armatosur me 9 MB memorje cache. Procesori është i pajtueshëm me motherboards që sportojnë një fole LGA 1151 dhe një chipset Intel Z370, kështu që CPU mund të sigurojë deri në gjashtëmbëdhjetë korsi PCIe 3.0 për disqet e ruajtjes NVMe, kartat grafike dhe pjesët e tjera me performancë të lartë.

Pagesë në Dorëzim / Dërgesa Falas

Për më shumë informacion për dërgesën klikoni në  Link

 Për të parë te gjithë Procesorët intel at Here

Ask us for this product to our facebook chat Here

Weight0.9 kg
Brand

Intel

Socket

Intel Socket 1151

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cpu Intel Core i5 8600K 1151 3.6 GHz 9 MB”