Apple MacBook Pro 13-Inch Core i5 Late 2011

36,000 L

MacBook Pro “Core i5” 2.4 13-inç (në fund të vitit 2011) përmban një procesor 32 nm “Sandy Bridge” 2.4 GHz Intel “Core i5” (2435M), me dy bërthama të pavarura të procesorit një çip i vetëm silici, një memorje memorie e nivelit të përbashkët 3 MB, 4 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM (PC3-10600) i instaluar në çift (dy module 2 GB), një hard disk 500 GB Serial ATA (5400 RPM), një 8X DL “SuperDrive

1 in stock

SKU: MacBook Pro 13-Inc

Categories:

Apple MacBook Pro 13-Inch Core i5 Late 2011

Pagesë në Dorëzim / Dërgesa falas Brenda ne Tiranë

Ask us for this product to our facebook chat Here

Për më shumë informacion për dërgesën klikoni në  Link

Zbuluar në heshtje pa një njoftim për shtyp, Apple MacBook Pro 13-Inch Core i5 Late 2011 në fund të vitit 2011) përmban një procesor 32 nm “Sandy Bridge” 2.4 GHz Intel “Core i5” (2435M), me dy bërthama të pavarura të procesorit një çip i vetëm silici, një memorje memorie e nivelit të përbashkët 3 MB, 4 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM (PC3-10600) i instaluar në çift (dy module 2 GB), një hard disk 500 GB Serial ATA (5400 RPM), një 8X DL “SuperDrive”, një procesor grafik Intel HD Graphics 3000 që ndan 384 MB memorie me sistemin, një kamerë të integruar FaceTime HD dhe një ekran me shkëlqim 13.3 “ekran të gjerë TFT me matricë aktive” me shkëlqim “(rezolucion vendas 1280×800).

Lidhshmëria përfshin AirPort Extreme (802.11a / b / g / n), Bluetooth 2.1 + EDR, Gigabit Ethernet, një port Firewire “800”, dy porta USB 2.0, audio brenda / daljes, një vend i kartës SDXC dhe një “Thunderbolt” porti që është i pajtueshëm me Mini DisplayPort dhe, gjithashtu, mbështet një ekran të jashtëm në 2560×1600 dhe kalon një sinjal audio. Thunderbolt gjithashtu mbështet pajisje të tjera periferike që përdorin standardin Thunderbolt i cili siguron deri në 10 Gbps gjerësi bande në të dy drejtimet.

Ky model përdor një dizajn të rastit të aluminit “Unibody” – i bluar nga një copë e vetme alumini – dhe ka një tastierë me ndriçim të pasmë, një buton me prekje “inerciale” qelqi “pa buton” dhe një dizajn të baterisë jo të shkëmbyeshëm që siguron një Apple vlerësoi 7 orë jetëgjatësi të baterisë.

Reviews

Ende nuk ka komente.

Bëhu i pari që shqyrton “Apple MacBook Pro 13-Inch Core i5 Late 2011”