HDD & SSD

 • Compliant to USB2.0/1.1 specification
 • Data transfer rate up to 480Mbps
 • Convert 2.5 IDE hard disk drive into USB 2.0 interface
 • Plug and Play
 • Slim and portable design
 • Ultra light aluminum case
 • Supports Windows 98SE/ME/2000/2003/XP/Visa/7/8/10, Mac OS 8.6 or higher
Ndërfaqe me shpejtësi të lartë NVMe PCI Express Gen 3 x2 për shpejtësi deri në 1600MB / sek, 3x më shpejt 6Gbps Shfrytëzimi i nivelit më të lartë të artit, me densitet të lartë 3D TLC NAND për përzierjen ideale të performancës, qëndrueshmërisë dhe vlerës Faktori standard i formës standarde të industrisë M.2 2280 përshtatet drejtpërdrejt në fletoren ose motherboard tuaj Kombinohet me Microsoft Windows 10, Mac OS dhe Linux pa të drejtat e kërkuara speciale për shofer ose administratë Korrigjimi i përmirësuar i gabimit dhe niveli i veshjes siguron integritetin e të dhënave dhe besueshmërinë e makinës
 • Kontrolluesi i të gjithë performancës ekstreme të të dhënave jep deri në 3,480MB / sek sekondar për lexim, dhe deri në 3,000 MB / shkrim sekuencial, për kohë të shpejtë të leximit, shkrimit dhe përgjigjes.
 • Ndërfaqe NVMe PCIe Gen3 x4 me shpejtësi të lartë: Për lidhje të thjeshtë dhe gjerësi maksimale të brezit.
 • Dendësia TLC 3D me densitet të lartë: Ofron përzierjen ideale të performancës, qëndrueshmërisë dhe vlerës për ta mbajtur drivein tuaj të performojë në maksimumin e tij për vite.
 • Compact M.2 2280 Form Factor: Përshtatet drejtpërdrejt në fletoren ose motherboard tuaj.
 • Corsair SSD Toolbox Software: Mundëson kontrolle të avancuara të diskut nga desktopi juaj, përfshirë fshirjen e sigurt dhe azhurnimet e firmware.

Crucial BX500 120GB 3D NAND SATA 2.5

Original price was: 4,500 L.Current price is: 3,800 L. 16%
Marka - Crucial Seri SSD - BX500 Garanci - 6 muaj Faktori i formës - 2.5_7 mm Leximi sekuencial - 540 MB / s Kapaciteti - 120 GB Shkrim Sekuencial - 500 MB / s Ndërfaqja - SATA 6.0 GB / s Specifikimet - 120 GB SSD i brendshëm 2.5 inç SATA 6.0Gb / s • 540 MB / s i lexuar, 500 MB / s

Kingston A400 Series 2.5″ 240GB SATA 6Gb/s

Original price was: 5,900 L.Current price is: 5,600 L. 6%
 • Read Speed: 520MB/Sec
 • Write Speed: 500MB/Sec
 • Flash: 3D TLC
 • Warranty 1 year.
 • USB 2.0 interface
 • Data transfer rate up to 480Mbps
 • Plug and play
 • Hot swappable
 • Slim and portable design
 • Ultra light aluminum case
 • Supports Windows 98SE/ME/2000/2003/XP/Visa/7/8/10, Mac OS 8.6 or higher
 • Read Speed: 550MB/Sec
 • Write Speed: 520MB/Sec
 • Flash: Samsung V-NAND 3bit MLC
 • Controller: Samsung MJX
 • Buffer: 512MB.
 • Form Factor: 3.5"
 • Capacity: 1TB
 • Interface: Serial ATA III - 6GB/s
 • Cache: 64MB
 • RPM: 7.200
Form Factor: 3.5" Capacity: 2TB Interface: Serial ATA III - 6GB/s Cache: 256MB RPM: 7.200

SSD Kingston A400 120GB SATA-III 2.5 inch

Original price was: 4,500 L.Current price is: 3,800 L. 16%
 • Read Speed: 500MB/Sec
 • Write Speed: 350MB/Sec
 • Flash: TLC
 • Warranty 1 year.

Verbatim SSD Internal 128GB 2.5 SATA III

Original price was: 3,900 L.Current price is: 3,500 L. 11%
 • Opsion ideal për azhurnimin e kompjuterit të bazuar në hard disk ose kompjuterit laptop
 • Transferim i shpejtë i të dhënave - deri në 560 MB / s të lexuar dhe deri në 535 MB / s të shkruar *
 • Teknologjia më e shpejtë 3D NAND
 • që rrjedh një kontrollues
 • Garanci  6 muaj
 • Form Factor: 3.5"
 • Capacity: 1TB
 • Interface: Serial ATA III - 6GB/s
 • Cache: 64MB
 • RPM: 7.200